Haber ve Duyurular

Onurcan Ambalaj ile ilgili haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

"Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni"nde Onurcan Ambalaj’a 3 Ödül

20 Şubat 2020 Perşembe

İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarafından düzenlenen "Başarılı Sanayi Kuruluşları Töreni"nde Onurcan Ambalaj toplam 3 ödül; Üretimde KOBİ 1.’lik, Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayiinde Yatırım 3.’lük, Yüksek Ticari Kazanç Beyanında Bronz Madalya ile ödüllendirildi. Ödül ve takdirname alan tüm şirketleri kutlarız.

Saygılarımızla,

Onurcan Ambalaj Türkiye'nin "En İyi Yönetilen Şirketleri" listesinde

18 Kasım 2019 Pazartesi

Deloitte Private tarafından 20 ülkede uygulanan ve geçen yıl Türkiye’de ilki düzenlenen En İyi Yönetilen Şirketler (Best Managed Companies) programının 2019 yılı kazananları belli oldu. Programa başvuran şirketler, Ümit Boyner başkanlığındaki jüri tarafından titizlikle incelendi ve 15 şirket ödüle layık görüldü. Oluklu Mukavva Ambalaj Üretimi alanında faaliyet gösteren Onurcan Ambalaj A.Ş.,Türkiye’nin “En İyi Yönetilen Şirketi” unvanını almaya hak kazandı.

İyi yönetildiği tescillenen şirketler, 11 Kasım’da Shangri-La Otel’de düzenlenen gala gecesinde ödülünü aldı.

Deloitte Private tarafından uygulanan ‘En İyi Yönetilen Şirketler’ programı kapsamında ödüllendirilen şirketler açıklandı. 20 ülkede uygulanan ve Türkiye’de ikinci kez düzenlenen program kapsamında; yıllık 25 milyon TL’nin üzerinde ciroya sahip, beş yaşından büyük, 25 ve üzeri çalışanı olan, kontrolü Türkiye’de kurulu şirket veya T.C. vatandaşı şahıslara ait olan ve halka açık olmayan şirketler, Deloitte koçları tarafından derinlemesine incelendi. Bu inceleme sonucunda, başvuran 95 şirketten 37’si finalist olarak jüri karşısına çıktı. Logo Yazılım’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen programda Koç Üniversitesi akademik destekçi, Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası (BCCT), Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (Türkonfed) ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ise iş ortakları olarak destek verdi.

Aday şirketlerin değerlendirmesinde, Ümit Boyner’in başkanlığını üstlendiği ve Ali Sabancı, Batu Aksoy, Ebru Özdemir, Hamdi Akın, M. Buğra Koyuncu, Orhan Turan, Umran İnan ve Zeynep Bodur Okyay jüri desteği sağladı. Strateji, yetkinlik ve inovasyon, kültür ve adanmışlık, yönetişim ve finansallar olmak üzere dört ana başlıkta incelenen 37 şirketin 15’i ‘En İyi Yönetilen Şirketler’ unvanını almaya hak kazandı.

Kazanan şirketlerin öne çıkan özellikleri:

Değerlendirme sürecinin sonunda kazanan şirketlerin sahip olduğu ortak özellikler şu şekilde:

  • Aile üyelerinin ve profesyonellerin de dahil edildiği, kapsayıcı bir yönetim yapısı,
  • Katılımcı bir süreç sonrasında oluşturulmuş güçlü bir strateji,
  • Strateji ile uyumlu hedeflerin belirlenmesi ve şirketin her kademesine yayılacak şekilde takip edilmesi,
  • Güçlü bir finansal yapı ve raporlama altyapısına sahip olunması,
  • Ar-Ge ve inovasyona yatırım yapılması,
  • Kurum değerlerine, çalışan deneyimine ve şirket kültürüne önem verilmesi,
  • Topluma geri verme bilincinin gelişmiş olması.

Onurcan Ambalaj olarak bu ödülün haklı gururunu yaşıyoruz.

Genel Müdürümüz Muratcan Kazanan OMÜD Röportajı

8 Mayıs 2019 Çarşamba

Kuşaktan kuşağa aktarılarak büyüyen bilgi birikimi ve başarının anahtarı tecrübe... Onurcan Ambalaj'ı Yönetim Kurulu Başkanı Muratcan Kazanan'dan dinledik. Kazanan, şirket politikasını "Sürdürülebilir ve gelişim odaklı olmak şirket kültürümüzün temel yapısında yer etmiş durumdadır" sözleriyle özetledi.

Sosyal Sorumluluk kapsamında Wings for Life için koştuk

5 Mayıs 2019 Pazar

Onurcan Ambalaj olarak sosyal aktivite ve etkinliklere önem veriyoruz.

Sosyal sorumluluk kapsamında omurilik felcine bir çare bulmak amacıyla Wings for Life spor etkinliğinde 2018 ve 2019 yıllarında Onurcan Ambalaj ailesi olarak hep birlikte koştuk.

Ege Bölgesi’nde en yüksek yatırım gerçekleştiren 3. Kobi ödülü’nü aldık.

4 Mart 2015 Çarşamba

Gerçekleştirilen ödül töreni ile Ege Bölgesi’nde "En yüksek yatırım gerçekleştiren 3. Kobi" ödülünü almakla gurur duyuyoruz.